Scenariusz
zajęć j. angielskiego w klasie 1 z wykorzystaniem zabaw prezentowanych
podczas warsztatów Play to Learn More/Smart Teachers Play More
Na zielono zaznaczono zabawy prezentowane podczas intensywnego szkolenia.
1 |
Temat zajęć |
Pets and farm
animals |
2 |
Godzin dydaktycznych |
1 |
3 |
Przedmiot zajęć/klasa |
j.angielski kl.1 |
4 |
Cele ogólne |
Utrwalenie słownictwa |
5 |
Cele szczegółowe |
Dziecko zna nazwy zwierząt
domowych i hodowlanych Dziecko zna odgłosy jakie te
zwierzęta wydają |
6 |
Metody, techniki i formy pracy |
Grupowa,
indywidualna |
7 |
Materiały dydaktyczne oraz środki |
Karty obrazkowe,
piosenka Old MacDonald had |
9 |
Treści podstawy programowej
realizowanych w ramach zajęć |
używa wyrazów i
zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy śpiewa piosenki w
grupie |
9 |
Przebieg zajęć |
Wstęp: Nauczyciel
w woreczku ma karty obrazkowe ze zwierzętami. Zanim wyciągnie kartę naśladuje
dźwięki jakie to zwierzę wydaje i dzieci zgadują o jakie zwierzę chodzi.
Jeśli zgadną wtedy nauczyciel pokazuje kartę Część
główna: Nauczyciel rozdaje karty obrazkowe ze
zwierzętami Jeśli dziecko usłyszy w piosence swoje
zwierzątko wstaje albo podnosi kartę ze zwierzątkiem-duck, cow, dog, horse,
sheep, hen, pig. Część
końcowa: Dzieci
w dalszym ciągu mają karty obrazkowe. Nauczyciel prosi aby zamknęły oczy a
kiedy usłyszą nazwę swojego zwierzątka podnoszą kartę. Tym ćwiczeniem
na skupienie |
10 |
Warunki realizacji |
Jeśli w grupie są dzieci z
zaburzeniami ruchowymi dzieci nie wstają tylko podnoszą kartę obrazkową. Karty obrazkowe mogą by rysunkiem na kartonie- |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz