wtorek, 20 października 2020

What are you wearing?

 Scenariusz na lekcję języka angielskiego. Na zielono zaznaczono zabawy zaprezentowane podczas intensywnych szkoleń prowadzonych przez Kristin i Sarah. Scenariusz przeznaczony dla klasy z uczniami z SPE.

Zabawy grupowe są świetnym wsparciem dla uczniów z SPE, jeśli nie znają odpowiedzi to mogą podpytać innych członków grupy. Uczniowie czują się bezpiecznie i ten fakt zmotywuje ich do większego wysiłku.

1

Temat zajęć

What are you wearing?

2

Godzin dydaktycznych

1

3

Przedmiot zajęć/klasa

II

4

Cele ogólne

Rozpoznajemy i nazywamy ubrania,
Utrwalamy nazwy kolorów

5

Cele szczegółowe

 


Uczeń potrafi nazwać ubrania
Uczeń potrafi nazwać kolory
Uczeń potrafi opisać ubrania
Uczeń potrafi użyć zwrotu What are you wearing
i odpowiedzieć na niego.

6

Metody, techniki i formy pracy

Grupowa, indywidualna

7

Materiały dydaktyczne oraz środki

 

Kolorowe literki piankowe, cyferki, karty obrazkowe w odpowiednich kolorach

9

Treści podstawy programowej realizowanych w  ramach zajęć


Rozumienie prostych wypowiedzi ustnych.
Reagowanie na polecenia.
Powtarzanie wyrazów i prostych zdań.
Nazywanie ubrań.
Tworzenie bardzo prostych i krótkich wypowiedzi według wzoru.
Używanie poznanych wyrazów i zwrotów podczas zabawy.
Reagowanie werbalne i niewerbalne na polecenia.
Zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi.
Współpracowanie z rówieśnikami w trakcie nauki.

9

Przebieg zajęć

Wstęp:

Nauczyciel dzieli uczniów na grupy.

Każda grupa losuje swój kolor i jej zadaniem będzie znaleźć w klasie 6 przedmiotów w wylosowanym kolorze. Wśród przedmiotów musi być literka, liczba, ubranie, słowa na odpowiednio kolorowych kartkach.

Wygrywa ta grupa, która zbierze wszystkie swoje przedmioty.

Po zebraniu przedmiotów każda grupa omawia co znalazła:

Red group- red letter R, red number, red word Monday

Red cap, red pen, red ball;

Green group- green letter G,green number, green word Tuesday, green trousers, green pencil, green kite

Yellow group- yellow letter Y, yellow number, yellow word Wednesday, yellow dress, yellow pencil case, yellow car;

Blue group- blue letter B, blue number, blue word Thurdsay, blue schoolbag, blue socks, blue train;

Orange group: orange letter O, orange number, orange word Friday, orange skirt, orange ruler, orange doll;

Następnie każdy uczeń bierze jeden znaleziony przedmiot - nauczyciel mówi kategorie
i uczniowie ustawiają się według kategorii-letters, numbers, toys, school items, days of the week, clothes.

 

Część główna:

Nauczyciel opowiada w co jest ubrany używając zwrotu I’m wearing a ……

Następnie zadaje pytanie: What are you wearing?Wskazany uczeń odpowiada I’m wearing a …..

W ten sposób nauczyciel pyta kilku uczniów. Następnie prosi aby uczniowie w parach zadawali sobie pytania i odpowiadali na nie.

Po serii pytań i odpowiedzi uczniowie grają
w Memory-dobierają się w pary i ustalają co mają ubrane. W tym czasie dwie osoby wychodzą z klasy.

Po powrocie szukają par zadając pytanie What are you wearing? Wygrywa ta osoba, która zbierze więcej par.

Część końcowa:

Każdy uczeń w zeszycie zapisuje temat lekcji
i odpowiada na pytanie zawarte w temacie.

 

10

Propozycja ewaluacji

Uczniowie podchodzą do biurka i wrzucają do pojemnika albo zielony albo czerwony patyczek. Zielony oznacza, że im się lekcja podobała, czerwony, że nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz