wtorek, 13 października 2020

Scenariusz zajęć rewalidacyjnych

 Scenariusz indywidualnych zajęć rewalidacyjnych z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym  z wykorzystaniem zabawy prezentowanej podczas warsztatów Play to Learn More/Smart Teachers Play More

Podczas

1

Temat zajęć

Rozpoznawanie dźwięków

2

Godzin dydaktycznych

Na każdych zajęciach

3

Przedmiot zajęć/klasa

dowolny

4

Cele ogólne

rozwijanie sprawności małej motoryki

5

Cele szczegółowe

 

rozwijanie sprawności małej motoryki

(kontrola małej motoryki, koordynacja rąk, zręczność manualna

ćwiczenia pamięci;

ćwiczenia koncentracji uwagi;

 

6

Metody, techniki i formy pracy

 

indywidualna

7

Materiały dydaktyczne oraz środki

 

Różne przedmioty o różnych dźwiękach

9

Treści podstawy programowej realizowanych w  ramach zajęć

Zajęcia rewalidacyjne mają charakter terapeutyczny, usprawniający i korekcyjny.

Prowadzone są w celu:

6)ćwiczenia pamięci;

7) ćwiczenia koncentracji uwagi;

8) rozwijania myślenia;

9

Przebieg zajęć

Nauczyciel prezentuje uczniowi różne przedmioty oraz dźwięki, jakie one wydają, np.: szeleszcząca folia, dźwięk  kluczy, grzechotka, stukanie jednego klocka o drugi, uderzanie łyżeczką w szklankę.

Następnie uczeń sam bawi się "dźwiękami", utrwalając ich brzmienia.

Następnie uczeń obraca się tyłem do nauczyciela, który np. uderza klockiem o klocek. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie co wydaje taki dźwięk.

Później następuje zamiana ról. Uczeń porusza przedmiotami, a nauczyciel odgaduje. 

10

Warunki realizacji

Edukacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub

znacznym polega na integralnej realizacji funkcji dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej

szkoły

12

Uwagi

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz